35ZLG56MEFC6.3X11
RubyconRubycon
35ZLG56MEFC6.3X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 35ZLG56MEFC6.3X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35ZLG56MEFC6.3X11.pdf2.35ZLG56MEFC6.3X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 35ZLG56MEFC6.3X11
Varenummer 35ZLG56MEFC6.3X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 263147 pcs Datablad 1.35ZLG56MEFC6.3X11.pdf2.35ZLG56MEFC6.3X11.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie ZLG Ripple Current @ Low Frequency 205.2mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 760mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-4001
35ZLG56MEFC6.3X11-ND
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.098" (2.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Impedans 65 mOhms Højde - Siddende (Max) 0.492" (12.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 56µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 56µF Applikationer General Purpose