35ZLK560M10X25
Produkt oversigt
Varenummer: 35ZLK560M10X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL
Dataark: 1.35ZLK560M10X25.pdf2.35ZLK560M10X25.pdf
  • Besked
Specifikationer for 35ZLK560M10X25
Varenummer 35ZLK560M10X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 560UF 20% 35V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 238273 pcs Datablad 1.35ZLK560M10X25.pdf2.35ZLK560M10X25.pdf
Spændingsvurdering 35V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie ZLK Ripple Current @ Low Frequency 948mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.16A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Impedans 24 mOhms
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 560µF 35V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 560µF