385MXC100MEFCSN25X25
RubyconRubycon
385MXC100MEFCSN25X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 385MXC100MEFCSN25X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 385V SNAP
Dataark: 1.385MXC100MEFCSN25X25.pdf2.385MXC100MEFCSN25X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 385MXC100MEFCSN25X25
Varenummer 385MXC100MEFCSN25X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 385V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 49493 pcs Datablad 1.385MXC100MEFCSN25X25.pdf2.385MXC100MEFCSN25X25.pdf
Spændingsvurdering 385V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 660mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 924mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 100µF 385V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 100µF Applikationer General Purpose