385VXS220MEFC22X45
Produkt oversigt
Varenummer: 385VXS220MEFC22X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 385V SNAP
Dataark: 1.385VXS220MEFC22X45.pdf2.385VXS220MEFC22X45.pdf
  • Besked
Specifikationer for 385VXS220MEFC22X45
Varenummer 385VXS220MEFC22X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 385V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 30686 pcs Datablad 1.385VXS220MEFC22X45.pdf2.385VXS220MEFC22X45.pdf
Spændingsvurdering 385V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie VXS Ripple Current @ Low Frequency 1.43A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.002A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 220µF 385V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 220µF Applikationer General Purpose