400BXC3.3MEFCT810X16
RubyconRubycon
400BXC3.3MEFCT810X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400BXC3.3MEFCT810X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400BXC3.3MEFCT810X16.pdf2.400BXC3.3MEFCT810X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400BXC3.3MEFCT810X16
Varenummer 400BXC3.3MEFCT810X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 456338 pcs Datablad 1.400BXC3.3MEFCT810X16.pdf2.400BXC3.3MEFCT810X16.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie BXC Ripple Current @ Low Frequency 36mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Tape & Box (TB) Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.709" (18.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 3.3µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 3.3µF