400BXC47MEFC18X20
RubyconRubycon
400BXC47MEFC18X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400BXC47MEFC18X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400BXC47MEFC18X20.pdf2.400BXC47MEFC18X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400BXC47MEFC18X20
Varenummer 400BXC47MEFC18X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 66213 pcs Datablad 1.400BXC47MEFC18X20.pdf2.400BXC47MEFC18X20.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie BXC Ripple Current @ Low Frequency 472mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 47µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C kapacitans 47µF