400BXF27MGC18X16
RubyconRubycon
400BXF27MGC18X16 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400BXF27MGC18X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 27UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400BXF27MGC18X16.pdf2.400BXF27MGC18X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400BXF27MGC18X16
Varenummer 400BXF27MGC18X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 27UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 39290 pcs Datablad 1.400BXF27MGC18X16.pdf2.400BXF27MGC18X16.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie BXF Ripple Current @ Low Frequency 384mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 960mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1632-1
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.709" (18.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 27µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C kapacitans 27µF