400CXW150MEFC16X40
RubyconRubycon
400CXW150MEFC16X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400CXW150MEFC16X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400CXW150MEFC16X40.pdf2.400CXW150MEFC16X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400CXW150MEFC16X40
Varenummer 400CXW150MEFC16X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 35338 pcs Datablad 1.400CXW150MEFC16X40.pdf2.400CXW150MEFC16X40.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie CXW Ripple Current @ Low Frequency 920mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.38A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 150µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 150µF Applikationer General Purpose