400HXG470MEFCSN35X40
RubyconRubycon
400HXG470MEFCSN35X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400HXG470MEFCSN35X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP
Dataark: 1.400HXG470MEFCSN35X40.pdf2.400HXG470MEFCSN35X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400HXG470MEFCSN35X40
Varenummer 400HXG470MEFCSN35X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 13359 pcs Datablad 1.400HXG470MEFCSN35X40.pdf2.400HXG470MEFCSN35X40.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie HXG Ripple Current @ Low Frequency 2.85A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.99A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-1966
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 470µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 470µF