400KXW120MEFC16X35
RubyconRubycon
400KXW120MEFC16X35 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400KXW120MEFC16X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400KXW120MEFC16X35.pdf2.400KXW120MEFC16X35.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400KXW120MEFC16X35
Varenummer 400KXW120MEFC16X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 52463 pcs Datablad 1.400KXW120MEFC16X35.pdf2.400KXW120MEFC16X35.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie KXW Ripple Current @ Low Frequency 670mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.005A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 120µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 120µF Applikationer General Purpose