400KXW39MEFC10X40
RubyconRubycon
400KXW39MEFC10X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400KXW39MEFC10X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 39UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400KXW39MEFC10X40.pdf2.400KXW39MEFC10X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400KXW39MEFC10X40
Varenummer 400KXW39MEFC10X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 39UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 128547 pcs Datablad 1.400KXW39MEFC10X40.pdf2.400KXW39MEFC10X40.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie KXW Ripple Current @ Low Frequency 320mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 39µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 39µF