400LEX3R3MEFC8X11.5
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400LEX3R3MEFC8X11.5
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.400LEX3R3MEFC8X11.5.pdf2.400LEX3R3MEFC8X11.5.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400LEX3R3MEFC8X11.5
Varenummer 400LEX3R3MEFC8X11.5 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 500899 pcs Datablad 1.400LEX3R3MEFC8X11.5.pdf2.400LEX3R3MEFC8X11.5.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie LEX Ripple Current @ Low Frequency 47mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 94mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 125°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.532" (13.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 3.3µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C kapacitans 3.3µF