400MXC220MEFCSN30X30
RubyconRubycon
400MXC220MEFCSN30X30 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400MXC220MEFCSN30X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Dataark: 1.400MXC220MEFCSN30X30.pdf2.400MXC220MEFCSN30X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400MXC220MEFCSN30X30
Varenummer 400MXC220MEFCSN30X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 30290 pcs Datablad 1.400MXC220MEFCSN30X30.pdf2.400MXC220MEFCSN30X30.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 1.1A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.54A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 220µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 220µF Applikationer General Purpose