400MXK330MEFCSN22X45
RubyconRubycon
400MXK330MEFCSN22X45 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400MXK330MEFCSN22X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP
Dataark: 1.400MXK330MEFCSN22X45.pdf2.400MXK330MEFCSN22X45.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
200 pcs
600 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400MXK330MEFCSN22X45
Varenummer 400MXK330MEFCSN22X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 14728 pcs Datablad 1.400MXK330MEFCSN22X45.pdf2.400MXK330MEFCSN22X45.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie MXK Ripple Current @ Low Frequency 1.77A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.478A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tray
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-2619
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 330µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 330µF