400MXK680MEFCSN35X35
RubyconRubycon
400MXK680MEFCSN35X35 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400MXK680MEFCSN35X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP
Dataark: 1.400MXK680MEFCSN35X35.pdf2.400MXK680MEFCSN35X35.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400MXK680MEFCSN35X35
Varenummer 400MXK680MEFCSN35X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 8581 pcs Datablad 1.400MXK680MEFCSN35X35.pdf2.400MXK680MEFCSN35X35.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie MXK Ripple Current @ Low Frequency 2A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.8A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tray
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-2665
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 680µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 680µF