400PX1MEFC6.3X11
RubyconRubycon
400PX1MEFC6.3X11 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400PX1MEFC6.3X11
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400PX1MEFC6.3X11.pdf2.400PX1MEFC6.3X11.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400PX1MEFC6.3X11
Varenummer 400PX1MEFC6.3X11 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 1UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 290684 pcs Datablad 1.400PX1MEFC6.3X11.pdf2.400PX1MEFC6.3X11.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie PX Ripple Current @ Low Frequency 16mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 24mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-1337
400PX1MEFC63X11
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.098" (2.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.512" (13.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 1µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C kapacitans 1µF