400SAW120MEFCGC18X40
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400SAW120MEFCGC18X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400SAW120MEFCGC18X40.pdf2.400SAW120MEFCGC18X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400SAW120MEFCGC18X40
Varenummer 400SAW120MEFCGC18X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 33641 pcs Datablad 1.400SAW120MEFCGC18X40.pdf2.400SAW120MEFCGC18X40.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie SAW Ripple Current @ Low Frequency 500mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 575mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Tape & Box (TB)
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 120µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 120µF Applikationer General Purpose