400SXC220MEFC35X30
Produkt oversigt
Varenummer: 400SXC220MEFC35X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP
Dataark: 1.400SXC220MEFC35X30.pdf2.400SXC220MEFC35X30.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400SXC220MEFC35X30
Varenummer 400SXC220MEFC35X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 28834 pcs Datablad 1.400SXC220MEFC35X30.pdf2.400SXC220MEFC35X30.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie SXC Ripple Current @ Low Frequency 1.24A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.426A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 220µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 220µF Applikationer General Purpose