400SXC82MEFC30X25
Produkt oversigt
Varenummer: 400SXC82MEFC30X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP
Dataark: 1.400SXC82MEFC30X25.pdf2.400SXC82MEFC30X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400SXC82MEFC30X25
Varenummer 400SXC82MEFC30X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 45377 pcs Datablad 1.400SXC82MEFC30X25.pdf2.400SXC82MEFC30X25.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie SXC Ripple Current @ Low Frequency 560mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 644mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 82µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 82µF Applikationer General Purpose