400SXW33MEFC16X25
Produkt oversigt
Varenummer: 400SXW33MEFC16X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400SXW33MEFC16X25.pdf2.400SXW33MEFC16X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400SXW33MEFC16X25
Varenummer 400SXW33MEFC16X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 74729 pcs Datablad 1.400SXW33MEFC16X25.pdf2.400SXW33MEFC16X25.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie SXW Ripple Current @ Low Frequency 220mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 253mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 33µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 33µF Applikationer General Purpose