400TXW12MEFC8X25
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400TXW12MEFC8X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM
Dataark: 1.400TXW12MEFC8X25.pdf2.400TXW12MEFC8X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400TXW12MEFC8X25
Varenummer 400TXW12MEFC8X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 172323 pcs Datablad 1.400TXW12MEFC8X25.pdf2.400TXW12MEFC8X25.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 170mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 255mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.083" (27.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 12µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
kapacitans 12µF Applikationer General Purpose