400TXW47MEFR10X45
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400TXW47MEFR10X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM
Dataark: 1.400TXW47MEFR10X45.pdf2.400TXW47MEFR10X45.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400TXW47MEFR10X45
Varenummer 400TXW47MEFR10X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 63327 pcs Datablad 1.400TXW47MEFR10X45.pdf2.400TXW47MEFR10X45.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 450mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 47µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
kapacitans 47µF Applikationer General Purpose