400TXW82MEFC18X25
RubyconRubycon
400TXW82MEFC18X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400TXW82MEFC18X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400TXW82MEFC18X25.pdf2.400TXW82MEFC18X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400TXW82MEFC18X25
Varenummer 400TXW82MEFC18X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 82UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 34434 pcs Datablad 1.400TXW82MEFC18X25.pdf2.400TXW82MEFC18X25.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 610mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 915mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-2288
400TXW82MEFC18X25-ND
400TXW82MEFCEFR18X25
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 82µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C kapacitans 82µF