400USC100MEFCSN25X25
RubyconRubycon
400USC100MEFCSN25X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400USC100MEFCSN25X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP
Dataark: 1.400USC100MEFCSN25X25.pdf2.400USC100MEFCSN25X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400USC100MEFCSN25X25
Varenummer 400USC100MEFCSN25X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 39582 pcs Datablad 1.400USC100MEFCSN25X25.pdf2.400USC100MEFCSN25X25.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Serie USC Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-2800
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 100µF