400USC270MEFCSN30X30
RubyconRubycon
400USC270MEFCSN30X30 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400USC270MEFCSN30X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP
Dataark: 1.400USC270MEFCSN30X30.pdf2.400USC270MEFCSN30X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400USC270MEFCSN30X30
Varenummer 400USC270MEFCSN30X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 24738 pcs Datablad 1.400USC270MEFCSN30X30.pdf2.400USC270MEFCSN30X30.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie USC Ripple Current @ Low Frequency 1.82A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.548A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 270µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 270µF Applikationer General Purpose