400VXG100MEFCSN22X30
RubyconRubycon
400VXG100MEFCSN22X30 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400VXG100MEFCSN22X30
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP
Dataark: 1.400VXG100MEFCSN22X30.pdf2.400VXG100MEFCSN22X30.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400VXG100MEFCSN22X30
Varenummer 400VXG100MEFCSN22X30 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 30543 pcs Datablad 1.400VXG100MEFCSN22X30.pdf2.400VXG100MEFCSN22X30.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie VXG Ripple Current @ Low Frequency 890mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.246A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-2012
400VXG100MEFCSN22X30-ND
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.260" (32.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 100µF