400WA10MEFC12.5X16
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400WA10MEFC12.5X16
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400WA10MEFC12.5X16.pdf2.400WA10MEFC12.5X16.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400WA10MEFC12.5X16
Varenummer 400WA10MEFC12.5X16 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 302237 pcs Datablad 1.400WA10MEFC12.5X16.pdf2.400WA10MEFC12.5X16.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Serie WA Ripple Current @ Low Frequency 100mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 150mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.197" (5.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.689" (17.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 10µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C
kapacitans 10µF Applikationer General Purpose