400WXA2.2MEFC8X9
RubyconRubycon
400WXA2.2MEFC8X9 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400WXA2.2MEFC8X9
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL
Dataark: 1.400WXA2.2MEFC8X9.pdf2.400WXA2.2MEFC8X9.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400WXA2.2MEFC8X9
Varenummer 400WXA2.2MEFC8X9 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 235660 pcs Datablad 1.400WXA2.2MEFC8X9.pdf2.400WXA2.2MEFC8X9.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie WXA Ripple Current @ Low Frequency 35mA @ 120Hz
Vurderinger AEC-Q200 Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Andre navne 1189-2289
400WXA2.2MEFC8X9-ND
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 2.2µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 2.2µF Applikationer Automotive