400WXA2R2MEFC8X9
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 400WXA2R2MEFC8X9
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.400WXA2R2MEFC8X9.pdf2.400WXA2R2MEFC8X9.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
2000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 400WXA2R2MEFC8X9
Varenummer 400WXA2R2MEFC8X9 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 758512 pcs Datablad 1.400WXA2R2MEFC8X9.pdf2.400WXA2R2MEFC8X9.pdf
Spændingsvurdering 400V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie WXA Ripple Current @ Low Frequency 35mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 52.5mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.138" (3.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 2.2µF 400V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C kapacitans 2.2µF