420HXG68MEFC20X25
Produkt oversigt
Varenummer: 420HXG68MEFC20X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 420V SNAP
Dataark: 1.420HXG68MEFC20X25.pdf2.420HXG68MEFC20X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 420HXG68MEFC20X25
Varenummer 420HXG68MEFC20X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 420V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 52857 pcs Datablad 1.420HXG68MEFC20X25.pdf2.420HXG68MEFC20X25.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie HXG Ripple Current @ Low Frequency 920mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.288A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 68µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 68µF Applikationer General Purpose