420LSQ3900M77X106
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 420LSQ3900M77X106
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse SCREW TERMINAL
Dataark: 1.420LSQ3900M77X106.pdf2.420LSQ3900M77X106.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
10 pcs
  • Besked
Specifikationer for 420LSQ3900M77X106
Varenummer 420LSQ3900M77X106 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse SCREW TERMINAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1389 pcs Datablad 1.420LSQ3900M77X106.pdf2.420LSQ3900M77X106.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 3.031" Dia (77.00mm)
Serie LSQ Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 1.236" (31.40mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 4.291" (109.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 3900µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 3000 Hrs @ 85°C kapacitans 3900µF