420MXC68MEFCSN22X25
RubyconRubycon
420MXC68MEFCSN22X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 420MXC68MEFCSN22X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 420V SNAP
Dataark: 1.420MXC68MEFCSN22X25.pdf2.420MXC68MEFCSN22X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 420MXC68MEFCSN22X25
Varenummer 420MXC68MEFCSN22X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 68UF 20% 420V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 44643 pcs Datablad 1.420MXC68MEFCSN22X25.pdf2.420MXC68MEFCSN22X25.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 510mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 714mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-1791
420MXC68MEFCSN22X25-ND
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 68µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 68µF