420MXG220MEFC22X45
Produkt oversigt
Varenummer: 420MXG220MEFC22X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP
Dataark: 1.420MXG220MEFC22X45.pdf2.420MXG220MEFC22X45.pdf
RoHs Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
  • Besked
Specifikationer for 420MXG220MEFC22X45
Varenummer 420MXG220MEFC22X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Indeholder bly / RoHS ikke-kompatibel
Mængde Tilgængelig 28077 pcs Datablad 1.420MXG220MEFC22X45.pdf2.420MXG220MEFC22X45.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie MXG Ripple Current @ Low Frequency 1.43A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.002A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 220µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 220µF Applikationer General Purpose