420MXH220MEFC22X40
Produkt oversigt
Varenummer: 420MXH220MEFC22X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP
Dataark: 1.420MXH220MEFC22X40.pdf2.420MXH220MEFC22X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 420MXH220MEFC22X40
Varenummer 420MXH220MEFC22X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 25293 pcs Datablad 1.420MXH220MEFC22X40.pdf2.420MXH220MEFC22X40.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie MXH Ripple Current @ Low Frequency 1.37A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.918A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 220µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
kapacitans 220µF Applikationer General Purpose