420NXG330MEFC35X35
Produkt oversigt
Varenummer: 420NXG330MEFC35X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP
Dataark: 1.420NXG330MEFC35X35.pdf2.420NXG330MEFC35X35.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 420NXG330MEFC35X35
Varenummer 420NXG330MEFC35X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 22332 pcs Datablad 1.420NXG330MEFC35X35.pdf2.420NXG330MEFC35X35.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie NXG Ripple Current @ Low Frequency 1.75A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.45A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 330µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C
kapacitans 330µF Applikationer General Purpose