420TXW22MEFC8X50
Produkt oversigt
Varenummer: 420TXW22MEFC8X50
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM
Dataark: 1.420TXW22MEFC8X50.pdf2.420TXW22MEFC8X50.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 420TXW22MEFC8X50
Varenummer 420TXW22MEFC8X50 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 137692 pcs Datablad 1.420TXW22MEFC8X50.pdf2.420TXW22MEFC8X50.pdf
Spændingsvurdering 420V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 250mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 375mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.138" (3.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 2.067" (52.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 22µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
kapacitans 22µF Applikationer General Purpose