450BXC33MEFC18X20
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450BXC33MEFC18X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM RAD
Dataark: 1.450BXC33MEFC18X20.pdf2.450BXC33MEFC18X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450BXC33MEFC18X20
Varenummer 450BXC33MEFC18X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM RAD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 56472 pcs Datablad 1.450BXC33MEFC18X20.pdf2.450BXC33MEFC18X20.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie BXC Ripple Current @ Low Frequency 312mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 780mA @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 33µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C kapacitans 33µF