450BXC47M18X25
RubyconRubycon
450BXC47M18X25 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450BXC47M18X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL
Dataark: 1.450BXC47M18X25.pdf2.450BXC47M18X25.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450BXC47M18X25
Varenummer 450BXC47M18X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 47UF 20% 450V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 62845 pcs Datablad 1.450BXC47M18X25.pdf2.450BXC47M18X25.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie BXC Ripple Current @ Low Frequency 480mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.2A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 47µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C
kapacitans 47µF Applikationer General Purpose