450CXW180MEFC18X45
RubyconRubycon
450CXW180MEFC18X45 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450CXW180MEFC18X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 450V RADIAL
Dataark: 1.450CXW180MEFC18X45.pdf2.450CXW180MEFC18X45.pdf
  • Besked
Specifikationer for 450CXW180MEFC18X45
Varenummer 450CXW180MEFC18X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 450V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 25445 pcs Datablad 1.450CXW180MEFC18X45.pdf2.450CXW180MEFC18X45.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie CXW Ripple Current @ Low Frequency 1.09A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.635A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Driftstemperatur -40°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 180µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 180µF Applikationer General Purpose