450CXW68MEFC16X25
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450CXW68MEFC16X25
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse PENCIL CAP
Dataark: 1.450CXW68MEFC16X25.pdf2.450CXW68MEFC16X25.pdf
  • Besked
Specifikationer for 450CXW68MEFC16X25
Varenummer 450CXW68MEFC16X25 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse PENCIL CAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 61081 pcs Datablad 1.450CXW68MEFC16X25.pdf2.450CXW68MEFC16X25.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.630" Dia (16.00mm)
Serie CXW Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -40°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.295" (7.50mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 68µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C
kapacitans 68µF Applikationer General Purpose