450HFG820MBN40X70
RubyconRubycon
450HFG820MBN40X70 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450HFG820MBN40X70
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP
Dataark: 1.450HFG820MBN40X70.pdf2.450HFG820MBN40X70.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450HFG820MBN40X70
Varenummer 450HFG820MBN40X70 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 4511 pcs Datablad 1.450HFG820MBN40X70.pdf2.450HFG820MBN40X70.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.575" Dia (40.00mm)
Serie HFG Ripple Current @ Low Frequency 4.18A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 5.852A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - 4 Lead Andre navne 1189-3299
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.886" (22.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 2.835" (72.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 820µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - 4 Lead 5000 Hrs @ 105°C kapacitans 820µF