450HXG100MEFCSN20X35
RubyconRubycon
450HXG100MEFCSN20X35 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450HXG100MEFCSN20X35
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP
Dataark: 1.450HXG100MEFCSN20X35.pdf2.450HXG100MEFCSN20X35.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450HXG100MEFCSN20X35
Varenummer 450HXG100MEFCSN20X35 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 27601 pcs Datablad 1.450HXG100MEFCSN20X35.pdf2.450HXG100MEFCSN20X35.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.787" Dia (20.00mm)
Serie HXG Ripple Current @ Low Frequency 1.23A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.722A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-2855
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.457" (37.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 100µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 100µF