450KXF120MEFCSN30X20
RubyconRubycon
450KXF120MEFCSN30X20 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450KXF120MEFCSN30X20
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP
Dataark: 1.450KXF120MEFCSN30X20.pdf2.450KXF120MEFCSN30X20.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450KXF120MEFCSN30X20
Varenummer 450KXF120MEFCSN30X20 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 28108 pcs Datablad 1.450KXF120MEFCSN30X20.pdf2.450KXF120MEFCSN30X20.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie KXF Ripple Current @ Low Frequency 700mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 980mA @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 0.866" (22.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 120µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 120µF Applikationer General Purpose