450LSU2700M64X139
RubyconRubycon
Rubycon
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450LSU2700M64X139
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse SCREW TERMINAL
Dataark: 1.450LSU2700M64X139.pdf2.450LSU2700M64X139.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
20 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450LSU2700M64X139
Varenummer 450LSU2700M64X139 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse SCREW TERMINAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 1378 pcs Datablad 1.450LSU2700M64X139.pdf2.450LSU2700M64X139.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 2.520" Dia (64.00mm)
Serie LSU Ripple Current @ Low Frequency 11.3A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 14.69A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Pakke / tilfælde Radial, Can - Screw Terminals
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Chassis Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 5000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 1.110" (28.20mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 5.591" (142.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 2700µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C kapacitans 2700µF