450MXC470MEFCSN35X50
RubyconRubycon
450MXC470MEFCSN35X50 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450MXC470MEFCSN35X50
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP
Dataark: 1.450MXC470MEFCSN35X50.pdf2.450MXC470MEFCSN35X50.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450MXC470MEFCSN35X50
Varenummer 450MXC470MEFCSN35X50 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 13743 pcs Datablad 1.450MXC470MEFCSN35X50.pdf2.450MXC470MEFCSN35X50.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Serie MXC Ripple Current @ Low Frequency 1.85A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.59A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Andre navne 1189-2732
450MXC470MEFCSN35X50-ND
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.394" (10.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 2.047" (52.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 470µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C kapacitans 470µF