450MXG390MEFC30X45
Produkt oversigt
Varenummer: 450MXG390MEFC30X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP
Dataark: 1.450MXG390MEFC30X45.pdf2.450MXG390MEFC30X45.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450MXG390MEFC30X45
Varenummer 450MXG390MEFC30X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 15121 pcs Datablad 1.450MXG390MEFC30X45.pdf2.450MXG390MEFC30X45.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Serie MXG Ripple Current @ Low Frequency 1.93A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.702A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 105°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 390µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapacitans 390µF Applikationer General Purpose