450TXW150MEFC18X45
RubyconRubycon
450TXW150MEFC18X45 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450TXW150MEFC18X45
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 450V RADIAL
Dataark: 1.450TXW150MEFC18X45.pdf2.450TXW150MEFC18X45.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450TXW150MEFC18X45
Varenummer 450TXW150MEFC18X45 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 150UF 20% 450V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 25367 pcs Datablad 1.450TXW150MEFC18X45.pdf2.450TXW150MEFC18X45.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Serie TXW Ripple Current @ Low Frequency 950mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.42A @ 100kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can Andre navne 1189-4207
450TXW150MEFC18X45-ND
450TXW150MEFCEFR18X45
Driftstemperatur -25°C ~ 105°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 12000 Hrs @ 105°C
Blyafstand 0.295" (7.50mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 1.850" (47.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 150µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C kapacitans 150µF