450USG180MEFCSN22X40
RubyconRubycon
450USG180MEFCSN22X40 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450USG180MEFCSN22X40
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP
Dataark: 1.450USG180MEFCSN22X40.pdf2.450USG180MEFCSN22X40.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
200 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450USG180MEFCSN22X40
Varenummer 450USG180MEFCSN22X40 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 34463 pcs Datablad 1.450USG180MEFCSN22X40.pdf2.450USG180MEFCSN22X40.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Serie USG Ripple Current @ Low Frequency 1.4A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 1.96A @ 10kHz Vurderinger -
Polarisering Polar Emballage Bulk
Pakke / tilfælde Radial, Can - Snap-In Driftstemperatur -25°C ~ 85°C
Monteringstype Through Hole Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited)
Levetid @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Blyafstand 0.394" (10.00mm)
Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant Højde - Siddende (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Detaljeret beskrivelse 180µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapacitans 180µF Applikationer General Purpose