450WA3.3MEFC10X9
RubyconRubycon
450WA3.3MEFC10X9 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 450WA3.3MEFC10X9
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL
Dataark: 1.450WA3.3MEFC10X9.pdf2.450WA3.3MEFC10X9.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1000 pcs
  • Besked
Specifikationer for 450WA3.3MEFC10X9
Varenummer 450WA3.3MEFC10X9 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 473999 pcs Datablad 1.450WA3.3MEFC10X9.pdf2.450WA3.3MEFC10X9.pdf
Spændingsvurdering 450V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse - Størrelse / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Serie WA Ripple Current @ Low Frequency 35mA @ 120Hz
Vurderinger - Polarisering Polar
Emballage Bulk Pakke / tilfælde Radial, Can
Driftstemperatur -25°C ~ 85°C Monteringstype Through Hole
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand 0.197" (5.00mm) Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.413" (10.50mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 3.3µF 450V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 3.3µF