4SEV470M6.3X8
RubyconRubycon
4SEV470M6.3X8 Image
Billede kan være repræsentation. Se specifikationer for produktdetaljer.
Produkt oversigt
Varenummer: 4SEV470M6.3X8
Producent / Mærke: Rubycon
Produkt beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 4V SMD
Dataark: 1.4SEV470M6.3X8.pdf2.4SEV470M6.3X8.pdf3.4SEV470M6.3X8.pdf
Referencepris (i amerikanske dollars)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
  • Besked
Specifikationer for 4SEV470M6.3X8
Varenummer 4SEV470M6.3X8 Fabrikant Rubycon
Beskrivelse CAP ALUM 470UF 20% 4V SMD Blyfri Status / RoHS Status Blyfri / RoHS-kompatibel
Mængde Tilgængelig 212710 pcs Datablad 1.4SEV470M6.3X8.pdf2.4SEV470M6.3X8.pdf3.4SEV470M6.3X8.pdf
Spændingsvurdering 4V Tolerance ±20%
Overflade Mount Land Størrelse 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) Størrelse / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Serie SEV Ripple Current @ Low Frequency 200mA @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 240mA @ 10kHz Vurderinger AEC-Q200
Polarisering Polar Emballage Cut Tape (CT)
Pakke / tilfælde Radial, Can - SMD Andre navne 1189-3488-1
Driftstemperatur -40°C ~ 85°C Monteringstype Surface Mount
Fugtfølsomhedsniveau (MSL) 1 (Unlimited) Levetid @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Blyafstand - Blyfri Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
Højde - Siddende (Max) 0.315" (8.00mm) ESR (Equivalent Series Resistance) -
Detaljeret beskrivelse 470µF 4V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C kapacitans 470µF